Parafia pw Św. 
Jana Chrzciciela 
w Pawłowie

„Bóg dał nam życie wieczne,
 a to życie jest w Jego Synu"

1J 5,11 ,1 List św. Jana

OGŁOSZENIA 16.06.2024r.​ XI Niedziela Zwykła 

1.Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą.                  

2.    Dzisiaj za kończenie formacji Ruchu Światło-Życie – (gałęzi dzieci-młodzieżowej) Msza św. o godz. 9.00, a po Mszy św. wspólna agapa i zabawa.  

3.   W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Św. Brata Alberta Chmielowskiego, z., wsp. obow., w piątek Św. Alojzego Gonzagi., z., wsp. obow. 

4.   W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. o godz. 9.00. Zapraszam wszystkich kończących kolejny rok edukacji i rodziców, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro.                           
5.Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po pierwszej Mszy św. o godz. 17.30 oraz na czytanki tematyczne w trakcie nabożeństw.                             

6.     W Pielgrzymce do MB Kębelskiej w Wąwolnicy dla służby liturgicznej i scholii uczestniczyło 29 osób. Są jeszcze wolne miejsca na wspólny wyjazd wakacyjny do Zawoj w Beskid Żywiecki. W programie zwiedzanie ciekawych miejsc: Alwernia, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Sucha Beskidzka,  Żywiec i okolice, Sanktuaria: Maków Podhalański, Rychwałd czy rekreacja oraz szlaki górskie. W terminie 25-29.06.24r. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających  w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym.Zapraszam.

7.   Trwają prace przy skwerze gdzie w uroczystość Patrona naszej Parafii Św. Jana Chrzciciela 24 czerwca 2024r. o godz. 12.00 na zakończenie Odpustu Parafialnego przejdziemy wszyscy, aby dokonać wspólnie odsłonięcia założyciela dawnego miasteczka bp Pawła Grabowskiego, a wieczorem po raz pierwszy za nową plebania wspólna potańcówka dla wszystkich chętnych o godz. 19.00.  W niedzielę w Wigilię Narodzin Św. Jana Chrzciciela na Cmentarzu Parafialnym wraz ks. dr Pawłem Maciągiem odprawimy Mszę św. za wszystkich zmarłych spoczywających na Cmentarzu. Przypominam o trosce o porządek naszych grobów, segregację śmieci. Dziękuję za dbanie o to miejsce naszym Parafianom Dariusz Cymer – grabarz i Jacek Ślusarczyk – kościelny obaj z Lechówki.     

8.Aby godnie przygotować to wydarzenie zapraszam  naszych  Radnych Parafii  do koszenia całości otoczenia we wtorek i środę oraz w sobotę do generalnego przygotowania świątyni i otoczenia całości skweru.                           

9.    Dziękuję za ofiary na kościół: Alicja Rossa z Krasnego 200 zł oraz kwiaty doniczkowa wraz z doniczkami i kwiaty do MB Pani Pawłowskiej również  Elżbieta Mucha, Monika i Damian Korzeniowscy z ul. Leśnej 100 zł; Urszula i Daniel Pędziszowie z Lublina 100 zł – wszyscy Jubilaci,  Lucjan Ślusarczyk z Lechówki 100 zł, Feliksa Mataczyńska ze Starego Majdanu 100 zł na renowację nagrobków na cmentarzu.     

10.    
Porządki przy najstarszym domu parafialnym: Iwona Grudzińska i Dorota Żukowska z ul. Leśnej, Emilia Ciechomska z ul. Szkolnej, Katarzyna Dziewulska z Zyngierówki, Jadwiga Prokopiuk z Krzywowoli, Alicja Rossa z Krasnego oraz Jan Staszczak z ul. Szkolnej i Kazimierz Rudnik z Gołębia za uruchomienie starej plebanii po sezonie zimowym. Dziękuję.    

11. 
    Zapraszam do zakupu tygodników katolickich.

12.   Dziękuję za posprzątanie świątyni mieszkańcom z ul. Szkolnej oraz ofiarę na kwiaty 130 zł. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny z ul. Szkolnej, również osoby z Rady Parafialnej i chętne na godz. 8.00.

13.    Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.