Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

OGŁOSZENIA 07.08.2022r.  XIX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

2. W poniedziałek Św. Dominika, prb., wsp, we wtorek Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz., m., patronki Europy., święto, w środę Św. Wawrzyńca, diak., m., święto, w czwartek Św. Klary, dz., wsp., a w sobotę 13 miesiąca kolejne z Objawień Fatimskich z procesja Różańcowa wokół świątyni. Kolejna Msza św. przy Ikonie MB Pani Pawłowskiej 20.08.22r. o godz. 19.00 w intencjach zbiorowych.

3. Trwa miesiąc sierpień. To dobry czas do podjęcia abstynencji w intencji naszych Rodzin i Ojczyzny. Na bocznym ołtarzu możliwość podjęcia daru za naszych bliskich.

4. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych Rodziców w najbliższą niedzielę.

5. Kawiarenka z racji Jarmarku czynna od godz. porannych przy kościele. Ofiary przeznaczone będą na dalsze prace w naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy się włączyli w to dzieło i upiekli ciasto. W dniu dzisiejszym Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 9.00, 10.30 (w intencji uczestników Jarmarku) i 12.00. W ramach obchodów Pawłowa o godz. 16.00 przewidziany koncert w kościele. Wykonawcy koncertu: Ewa Pukos -  skrzypce, Michalina Kajdzik – skrzypce, prof. Agnieszka Schulz Brzyska – fortepian. Zapraszam.

6. Na Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny bardzo proszę, aby nie zabrakło wieńców i bukietów dożynkowych. To nasza wdzięczność Bogu przez Maryję za opiekę nad naszymi Rodzinami i tegorocznymi plonami.

7. Trwa Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Otaczajmy pątników naszą modlitwą.

8. Dziękuję za koszenie przy domu parafialnym i parkingu Artur Żukowski z ul. Leśnej z Pawłowa, na cmentarzy Jan Staszczak z ul Szkolnej z Pawłowa, Longin Czuluk z Krasnego, a także za bez imienne  koszenie na cmentarzu. Za bez imienne nieodpłatne naprawienie nagłośnienia do naszej świątyni. Bardzo cieszą inicjatywy oddolne. Dziękuję za pomoc naszym strażakom z Pawłowa w pracach przygotowawczych przy naszej świątyni. Za posprzątanie Paniom naszego domu parafialnego bez imienne; aktualne zdjęcia z wydarzeń parafialnych Paniom Dorocie i Angelice Karwat.

9. Trwają zapisy na wycieczka dla dzieci i młodzieży -  odbędzie się 25 sierpnia między innymi do Niepokalanowa i Warszawy – (między innymi Centrum Nauki Kopernik). Zapraszam.

10. Z prac przy naszej wspólnocie: od dzisiaj możemy korzystać z dwóch dodatkowych parkingów na ul. Kościelnej – (został przebudowany wjazd) i ul. Szkolnej – (zostały sfrezowane wystające pniaki). To na razie pierwszy z etapów zagospodarowania terenu. Bardzo dziękuję za nieodpłatną pomoc   w pracach ziemnych Panu Zbigniewowi Andrzejewskiem z Rejowca Fabrycznego, za wszystkie projekty i nadzór nad pracami Panu Wincentemu Rutkowskiemu z Józefina ( 1000 zł na opłaty administracyjne - dar).  Szczegóły kosztów i prac firm, które to wykonały podam w przyszłą niedzielę po uregulowaniu należności. Rozpoczął się kolejny etap odwodnienia i docieplenia naszego domu.

11. Dziękuje za ofiary na tacę na potrzeby kościoła. Na kościół bez imiennie za 400 zł, Bronisława Wenecka z Józefina 100 zł, z racji I sobót Panie z Józefina 200 zł, dwie po  100 zł, bez imiennie na kwiaty 100 zł.  Bóg zapłać.

12. Zapraszam do zakupu tygodników katolickich. W Gościu Niedzielnym Słowo z mocą. Czy Kościół katolicki zabrania czytania Pisma Świętego, a w Niedzieli – Cały osioł Boga, o św. Janie Vianneyu oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

13. Dziękuję za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę Rodzinom z ul. Leśnej i ofiarę na kwiaty 160 zł; za dekorację kwiatową ołtarzy Alicja Rossa z Krasnego. Na sobotę zapraszam  Rodziny z ul. Lubelskiej – (Poczekajka) na godz. 8.00.

14. Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.

Parafia pw Św. Jana Chrzciciela

w Pawłowie