Parafia pw Św. 
Jana Chrzciciela 
w Pawłowie

„Bóg dał nam życie wieczne,
 a to życie jest w Jego Synu"

1J 5,11 ,1 List św. Jana

OGŁOSZENIA 19.05.2024r.​ Zesłanie Ducha Świętego 

1.Przeżywamy Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość.                  

2.   Dzisiaj w Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 10.30 odbyła się Uroczysta I Komunii św. naszych dzieci – (10-ro dzieci),  biały tydzień i na zakończenie białego tygodnia Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Życzymy rodzicom dużo łask w kształtowaniu  swoich pociech. W sobotę odbyła się pierwsza Spowiedź św. dla dzieci i rodziców wraz z gośćmi.                          

3.   Od najbliższego czwartku Ikona Świętej Rodziny odwiedza nasze małżeństwa z Kościoła Domowego gałęzi Ruchu Światło-Życie po pierwszej Mszy św. po Apelu Maryjnym będą przejmować Świętą Rodzinę kolejne małżeństwa, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.                              

4.W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.                             

5.     W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek Najświętszej Maryj Panny Matki Kościoła, święto. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana., święto, w piątek Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, wsp. obow.                       
       
6.   Z „Kremówek Wadowickie” z racji obchodów papieskich 706 zł. Ofiary na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży. Dziękuję za wsparcie dobrych inicjatyw.   

7.Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe po pierwszej Mszy św. o godz. 17.30 oraz na czytanki tematyczne w trakcie nabożeństw. Zaproszenie aktualne dla wszystkich. W niedzielę nabożeństwo o godz. 8.30.                          

8.    Przed nami kolejne  Poświęcenie Pól. Wtorek 21 maja o godz. 19.00 Msza św. z Poświęceniem Pól i nabożeństwem majowym Krowica, środa ul. Szkolna (Kozie Błota), czwartek ul. Szkolna, piątek ul. Lubelska, Kulikowa. Ofiary przeznaczone na dogrodzony cmentarz. Za tydzień: poniedziałek ul. Lubelska (Poczekajka) – 27.05.24r., wtorek ul. Pastownie, w środę Felczyn.     

9.    
Dziękuję za ofiary na kościół: Zalesie Krasieńskie 420 zł, Krasne Wieś 500 zł, Krasne Olendry 310 zł i Krasne Bloki 710 - Razem 1520 zł, Józefin 750 zł, Krasne Klin 450 zł, Krasne Kolonia 410 zł, Anna Sobieraj z Siedliszcza 100 zł, Danuta Majdańska z Felczyna 100 zł;  bezim.  za  400 zł i 100 zł.    

10. 
    Porządki przy świątyni i wewnątrz rodzice dzieci idących do I Komunii św., oraz odnowienie podstawy gabloty – odnowił Sylwester Bzumowski z Krasne Olendry oraz aktualne zdjęcia do gablot Pani Dorota Karwat z Lechówki. Za bardzo solidną pracę na rzecz całej Wspólnoty jeszcze raz serdecznie dziękuję rodzicom, prace przy plebanii  Jacek Ślusarczyk, koszenie przy cmentarzy Jan Staszczak z ul. Szkolnej, Przemysław Kloc z ul. Leśnej sprawy z nagłośnieniem. Bóg zapłać. 

11.   Zapraszam do zakupu tygodników katolickich. 

12.    W najbliższą sobotę zapraszam rodziców z I rocznicy Komunii do sprzątania świątyni. Próba dla dzieci rocznicowych w piątek  o godz. 16.00,     a o godz. 16.30 Spowiedzi św. Natomiast we wtorek o godz. 16.00 próba dla dzieci sypiących kwiaty na procesje.

13.  Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.