Parafia pw Św. 
Jana Chrzciciela 
w Pawłowie

„Bóg dał nam życie wieczne,
 a to życie jest w Jego Synu"

1J 5,11 ,1 List św. Jana

OGŁOSZENIA 24.09.2023r. XXV Niedziela Zwykła

1.Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.   

2.   Dziś taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie, a o godz. 17.30 spotkanie formacyjne Ruchu Światło-Życie – Kościoła Domowego.     

3.W tym tygodniu obchodzimy: w środę Św. Wincentego a Paulo prb., wsp. obow. w czwartek Św. Wacława, m., wsp. obow., w piątek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto, w sobotę Św. Hieronima, prb., dK., wsp. obow.     

4.Przed nami Rekolekcje Maryjne, które odbędą się w dniach 29 do 01 października 2023r. To jednocześnie Odpust Parafialny ku czci MB Różańcowej i Pani Pawłowskiej. Prowadzący o. Józef Klimurczyk dominikanin z Lublina. Na każdej Mszy św. poświęcenie „chlebków Maryi”. O godz. 12.00 uroczysta Msza św. Odpustowa. Procesja na zakończenie. Zapraszam do sypania kwiatów dziewczynki oraz w strojach galowych do niesienia elementów procesyjnych. Tego dnia po Mszy św. o godz. 12.00 IV Przegląd Pieśni Maryjnej, a 07października 2023r. o godz. 17.00 w uroczystość Najśw. Maryi Panny Różańcowej przy Ikonie MB Pani Pawłowskiej Msza św. w intencjach zbiorowych. Przewodniczy i wygłosi Słowo Boże ks. Krzysztof Ciupak kapelan Hospicjum w Puławach.     

5.     Odbyła się w naszej Wspólnocie Wizytacja Kanoniczna Parafii. Dziękuję za prace w domu parafialnym, przy kościele i na cmentarzu. Za prace na plebanii: Katarzyna Bedlińska, Katarzyna Ciechomska, Emilia Ciechomska, Teresa Kiejda, Iwona Grudzińska, Alicja Rossa, także dary do przyjęcia gości oraz bez im; na cmentarzu: wywiezienie śmieci bio Wiesław Dudek, koszenie Jan Staszczak, częściowe koszenie cmentarza Dariusz Cymer z synem, prace przy budynkach gospodarczych i parkingu przy szkole Marek Nesterowicz oraz bez im., za dar flag do świątyni bez im. Dziękuję za przygotowanie od strony liturgicznej: organista Radosław Sroczyński i katechetka Joanna Herman – schola, służba liturgiczna, kościelny Jacek Ślusarczyk, Paniom z ul. Łącznej za gruntowną pracę w kościele, wokół, na parkingu i od ul. Szkolnej oraz ofiarę na kwiaty 435 zł, Radzie Duszpasterskiej i wszystkim zaangażowanym Wspólnotom.
       
6.   Dziękuję za ofiary na kościół: Halina i Sławomir Zduńczuk z Rejowca Fabr. 100 zł, Danuta Rasińska z Pawłowa 100 zł, Elżbieta Oleksiejuk z Lechówki 100 zł, Dorota i Krzysztof Tchórzewscy z Aleksandrii Krzywowolskiej 50 zł, bez im. za 300 zł, cztery po 100 zł, na ambonę: Marek Nesterowicz 100 zł, 1900 zł (od indywidualnych osób ze wspólnot). Z kiermaszu ciast dla naszej straży pożarnej z 10.09.23r. ofiara 1620 zł. Bóg zapłać.    

7.Po renowacji wróciły: ambona przed soborowa z krucyfiksem całość to kwota 140 079,41 zł – (po odbiorze konserwatorów czekamy na refundację z Gminy i Starostwa) oraz balustrada w transepcie bocznym 14 000 zł. –(rozliczona).     

8.Do nabycia prasa katolicka.   

9.   Dziękuję za posprzątanie świątyni mieszkańcom z ul. Leśnej i ofiarę na kwiaty 200 zł. W przyszłą sobotę zapraszam po Mszy św. o godz. 9.00, a w kolejny piątek zapraszam do sprzątania rodziny z ul. Leśnej w dogodnych godzinach.    

10.Intencje i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń przed świątynią i w internecie.   

        Zapowiedzi Przedślubne:  

      Zapowiedź I: Aleksandra Maś panna z Parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie                     i Kamil  Krzysiak kawaler z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie.